Отборът на Лудогорец се изправя срещу датския Нордселанд  в последния

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Нордселанд 1:0, фамозен гол в Разград

Отборът на Лудогорец се изправя против датския Нордселанд  в последния си мач от група G на Лига на конференциите. Резултатът към този миг е 1:0. Якуб Пьотровски откри резултата в 79-ата минута.

Двубоят е от изключителна значимост и за двата тима. При победа българският първенец сигурно ще заеме едно от първите две места в групата и ще продължи към директните елиминации.

Лудогорец стартира по-настъпателно в срещата, а в четвъртата минута " орлите " извършиха ъглов удар. Спас Делев пласира центриране в наказателното поле на датчаните, където Бърнард Текпетей нападна с глава, само че топката прелетя над напречната греда на Андреас Хансен и отиде навън. Секунди по-късно Андреас Шелдруп стреля по диагонала, само че Серджио Падт се намеси и избави. В шестата минута Текпетей получи жълт картон след ненужно удряне в лицето на Мартин Фресе.

В 23-ата минута Педро Нареси опита упорит изстрел от приблизително разстояние, само че не сполучи.  Две по-късно се стигна до най-изгодната обстановка за гол пред Лудогорец. Бърнард Текпетей даде пас отдясно към Педро Нареси. Бразилецът хитро пропусна за индивида зад себе си - Квадво Дуа. Швейцарецът нанесе тежък изстрел към вратата на Хансен, само че топката се отби в страничната греда на " тигрите " от Фарум.

Десет преди приключването на първото полувреме Лудогорец имаше супер късмет за втори гол. Бърнард Текпетей стреля от дребен ъгъл, а Хансен отрази, само че не съумя да хване. Топката се върна към Пьотровски, който също стреля от дребен ъгъл, само че полякът не откри очертанията на вратата на датския отбор. В 37-ата минута се наложи на Серджио Падт да прави ужасно избавяне, откакто Нордселанд разви офанзива отляво. Там топката пое Фресе, който центрира за Кристиан Расмусен. №17 на Нордселанд приключи от придвижване, само че нидерландският вратар на разградчани направи солидно избавяне.

Георги Дерменджиев трябваше да се оправя със сериозен проблем в края на първото полувреме, откакто португалецът Клод Гонсалвеш получи травма и излезе наложително, а на негово място се появи българинът Иван Йорданов. В края на частта Текпетей рискува доста с това да бъде изпъден, откакто напряко безогледно влизане в краката на Фресе. В последна сметка румънският рефер Овидиу Хацеган го пощади, само че на почивката Георги Дерменджиев го смени, като пусна в игра Руан Секо. Даденият чартърен нападател бе в центъра на събитията минути след подновяването на играта в Разград, откакто беше изведен зад тила на защитата на Нордселанд, но ударът му не беше прецизен.

В 51-ата Падт работи непоколебимо, откакто Фресе и Шелдруп пробваха да вкарат попадение, само че и при двата пъти нидерландският вратар с тяло блокира ударите на противниците. Миг след това  Лукас Хей стреля амбициозно от разстояние и прати топката в трибуните. След 63 минути игра в Разград Нордселанд нацели гредата, откакто Мигрен стреля с глава, изпреварвайки Сонко Сундберг. Падт остана на едно място, само че за негов шанс срещна десния му непряк дирек, след което топката отиде в него. При ответната офанзива Руанс Секо беше изведен елегантно от Пьотровски и шутира мощно с левия крайник, само че Хансен направи феноменално избавяне с една ръка.

Полският халф на Лудогорец - Якуб Пьотровски, означи следващия си изключтелно значим гол през този сезон с екипа на " орлите ". Единадесет минути преди края полузащитникът пое топката пред наказателното поле на " тигрите " и насочи мощен удар с левия крайник. Бенджамин Нигрен застана с тяло и кълбото рикошира леко в крайници му, след което влетя неспасяемо във вратата на Хансен.

Нордселанд опита да отговори незабавно на родния първенец, като Маркус Ингвартсен нахлу в наказателното поле на " орлите " и стреля мощно с левия крайник, само че датчаните за повторно уцелиха гредата на Лудогорец. Топката се върна към Нигрен, който финтира Йорданов и стреля към лудогорската врата, само че над напречната греда - навън.

LIVE  / ЛУДОГОРЕЦ - НОРДСЕЛАНД 1:0

Рефер: Овидиу Хацеган (Румъния)

Стадион: " Хювефарма Арена " (Разград, България)

Стартовите сформира:

Лудогорец : 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски - к, 8. Клод Гонзалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 90. Спас Делев

Резерви : 67. Дамян Христов, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 22. Франко Русо, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Нееделев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

Нордселанд : 13. Андреас Хансен, 19. Лукас Хей, 4. Киан Хансен, 39. Адамо Нагало, 5. Мартин Фресе, 9. Бенджамин Нигрен, 6. Йепе Тверсков, 27. Даниел Свенсон, 17. Кристиан Расмусен, 7. Маркус Ингвартсен,  8. Андреас Шелдеруп

Резерви : 23. Оливер Виладсен, 31. Андреас Педерсен, 12. Роко Асконе, 14. Ибрахим Осман, 15. Ерик Марксен, 21. Зидан Сертдемир, 23. Оливер Виладсен, 24. Лукас Хогсберг, 30. Йонас Йенсен-Абу, 40. Конрад Хардър, 42. Кааре Барслунд, 43. Синдре Егели